Strict Standards: Non-static method plgSystemimagesizer::make_img_output() should not be called statically in /plugins/system/imagesizer/lbscripts/mooimagelayer.php on line 47

Strict Standards: Non-static method plgSystemimagesizer::make_img_output() should not be called statically in /plugins/system/imagesizer/lbscripts/mooimagelayer.php on line 47

Strict Standards: Non-static method plgSystemimagesizer::make_img_output() should not be called statically in /plugins/system/imagesizer/lbscripts/mooimagelayer.php on line 47

Strict Standards: Non-static method plgSystemimagesizer::make_img_output() should not be called statically in /plugins/system/imagesizer/lbscripts/mooimagelayer.php on line 47

Strict Standards: Non-static method plgSystemimagesizer::make_img_output() should not be called statically in /plugins/system/imagesizer/lbscripts/mooimagelayer.php on line 47

Strict Standards: Non-static method plgSystemimagesizer::make_img_output() should not be called statically in /plugins/system/imagesizer/lbscripts/mooimagelayer.php on line 47

Strict Standards: Non-static method plgSystemimagesizer::make_img_output() should not be called statically in /plugins/system/imagesizer/lbscripts/mooimagelayer.php on line 47

Strict Standards: Non-static method plgSystemimagesizer::make_img_output() should not be called statically in /plugins/system/imagesizer/lbscripts/mooimagelayer.php on line 47
Przedstawienia Teatru Biedronka - Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK

Przedstawienia Teatru Biedronka

Kochana Biedronko! Dziękujemy za przedstawienie!
 
W niedzielę 6 grudnia otrzymaliśmy w prezencie piękne teatralne widowisko. Teatr Biedronka pragnął zapoznać dzieci z fabułą i pięknem baśni Marii Konopnickiej pt. „O sierotce Marysi, co gąski zgubiła”, dorosłym zaś chciał przypomnieć pisaną w czasie zaborów opowieść, która niewiele straciła na aktualności. Aula i holl naszej szkoły szczelnie wypełniły się publicznością – przybyło ok. 1000 osób – zarówno rodzin z naszej szkoły, jak i gości z zewnątrz.

Baśń pobudza do refleksji nad potrzebą przemian społecznych i duchowych w naszej Ojczyźnie. Widzieliśmy żądną władzy Zimę, która zapowiada trwanie w zniewoleniu i chłodzie ludzkich serc, widzieliśmy Zbója będącego obrazem zła zewnętrznego oraz grzechu każdego człowieka, widzieliśmy Lisa, który przebiegle i chytrze, udając uczonego, korzysta z gapiostwa i głupoty, aby swym autorytetem wywieść w pole innych dla własnej korzyści, widzieliśmy proste dzieci tęskniące do bliskości Boga, szukające prawdy historycznej, widzieliśmy nieszczęście małej Sierotki, która nie ma domu rodzinnego, widzieliśmy biedę i trudności z pracą szczerego Chłopa Skrobka.

Na szczęście spod ziemi wyszły Krasnoludki aby sprawom nadać właściwy kierunek. To one przywróciły nauczanie historii, to one, przypominając o Bożym Miłosierdziu, przepędziły grzech i zło, to one, prowadząc Marysię do dobrej Królowej,  sprawiły, że przebiegłość Lisa przestała zagrażać, a biedna Sierota odzyskała szczęście  domu rodzinnego,  to one zbierały przez lata zmarnowany czas, wysiłek i chleb, aby nauczyć ludzi przemieniać je w skarb, który przyniesie bogactwo duchowe i materialne naszej ziemi, to one pokazały w postaci Mistrza Sarabandy, na czym polega zadanie prawdziwego artysty i do jakich dobrych natchnień może prowadzić człowieka. 

Po długiej Zimie nareszcie przyszła Wiosna, zapowiedziała ocieplenie, siała nadzieję na rozgrzanie serc i powrót pięknej miłości. Lato przypomniało o dobrym wykorzystaniu czasu, o tym, że życie na bogato oznacza hojność wobec innych i radosne kroczenie drogą świętości, a Jesień wlała w nas wszystkich nadzieję na powrót naszej Ojczyzny do normalności.
 
(reżyser i autor scenariusza)
 

Bajka o "Sierotce Marysi co gąski zgubiła" rozpoczyna się zimą, kiedy to zniecierpliwiony brakiem nadchodzącej wiosny król krasnali Błystek Ostatni prosi Koszałka Opałka aby wyszedł na powierzchnię poszukać wiosny. Po dłuższym czasie kiedy Koszałek nie wraca, król prosi Podziomka aby ten poszukał oznak ocieplenia. Na koniec kiedy żaden z nich nie wraca, król postanawia sam z pozostałymi krasnalami wyjść na powierzchnię.
Na ziemi czeka na nich mnóstwo przygód, m.in. poznają sierotkę Marysię, której podstępny Lisek Sadełko porwał gąski, Zbója który chce odebrać im skarby i chłopa Skrobka, któremu pomagają odnaleźć sens pracy.
Dzięki pomocy małych krasnali, wszystkie trudne sprawy udaje się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Bajka może być inspiracją i zachętą dla małych i dużych widzów do pomocy innym, do uświadomienia sobie, ze nawet mala pomoc jest bardzo ważna. Natomiast dla dużych i uważnych widzów czeka w bajce wiele ciekawych nawiązań do bliższej i dalszej rzeczywistości.

(odtwórca roli Koszałka-Opałka)

          

 

                                                                                                                                                                                                    
Twórcami Teatru Biedronka są rodzice dzieci z przedszkola Strumienie. To rodzice wcielają się w rolę bohaterów, tworzą stroje, scenografię, są autorami scenariusza i wykonawcami piosenek i elementów tanecznych, przygotowują oprawę techniczną przedstawienia.

 Rodzicom towarzyszył zespół taneczny "Blossom of snow" składający się z uczennic gimnazjum naszej szkoły.Teatr Biedronka założyli rodzice dzieci z przedszkola „STRUMIENIE” w Józefowie. W swoim repertuarze ma on klasyczne bajki i baśnie, przedstawiane w pięknej scenografii z dużą dawką humoru, dobrym zakończeniem i zapadającym w pamięć morałem. Aktorzy przedstawili już publiczności interpretację bajek: "Śpiąca Królewna", "Kopciuszek", "Brzydkie Kaczątko", "Legenda o Smoku Wawelskim", "Dzieci Pana Majstra" oraz "Sierotka Marysia co Gąski zgubiła". Rodzicom towarzyszą zespoły taneczne: "Blossom of Snow", "Des Petits Papillons" i Septet Smyczkowy dziewcząt ze szkoły "STRUMIENIE".

© Stowarzyszenie Sternik 2017.   |   Polityka prywatności   |   Wdrożenie: Solmedia.pl