Strict Standards: Non-static method plgSystemimagesizer::make_img_output() should not be called statically in /plugins/system/imagesizer/lbscripts/mooimagelayer.php on line 47
Klub sportowy - Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK

Zgodnie z powiedzeniem w zdrowym ciele zdrowy duch organizujemy zajęcia w ramach Przedszkolnego Klubu Sportowego. Nasze przedszkolaki nie tracą czasu i bardzo aktywnie spędzają popołudnia. Uczą się nowych umiejętności, spalają nadmiar energii na zajęciach popołudniowych i oczywiście doskonale się przy tym bawią.

Przedszkolny Klub Sportowy

Już ponad 100 uczestników liczy sekcja Przedszkolnego Klubu Sportowego i liczba ta cały czas rośnie. Niektóre dzieci uczęszczają na zajęcia kilku różnych sekcji. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się zgromadzić taki zespół trenerów, którzy swoją pasją, zaangażowaniem, podejściem do prowadzonych zajęć, mogą rozwijać aktywności ruchowe, gry i zabawy dostosowane do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań dzieci.
Nie ma lepszego sposobu, aby przekonać się, czy nasz przedszkolak chciałby uczęszczać na zajęcia określonej sekcji, jak uczestnictwo w nich. Zawsze istnieje możliwość zgłoszenia dziecka na próbne zajęcia Przedszkolnego Klubu Sportowego. Zapraszamy po wcześniejszym umówieniu się za pośrednictwem maila: biuro@ukszagle.pl . Taki przedszkolak zostanie zabrany przez prowadzącego w umówionym terminie. Spośród pięciu sekcji: Balet, Piłka Nożna, Szachy, Szermierka, Taniec

Do pobrania: Aktualny harmonogram zajęć PKS

W ramach PKS-u proponujemy zajęcia:

Balet

Program obejmuje naukę kroków baletowych, skoki, obroty, ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie, rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową, korygujące postawę.
W miłej atmosferze, bazującej na potrzebie ekspresji, zabawy i wyobraźni dziewczynek, powstają mini etiudy baletowe, w których  można wcielić się w bajkowe postacie.

Gimnastyka korekcyjna

Zajęcia obejmują kształtowanie nawyku prawidłowej postawy, eliminowanie czynników, które mogą pogłębiać i utrwalać istniejące zaburzenia, rozciąganie mięśni nadmiernie napiętych
i przykurczonych, poprawianie zaburzeń rozwoju motorycznego, uaktywnianie układów
i narządów ruchu, krążeniowego i oddechowego, podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej
i wydolności organizmu.

Piłka nożna

Pierwsze kroki na zajęciach piłkarskich to oswajanie przedszkolaków z piłką. Chłopcy kształtują sprawność ogólną, a także poznają fundamentalne zasady piłki nożnej. Trenerzy wykorzystując narrację bajkową oraz różne zabawy z piłką. W ten sposób pragną zarazić chłopców pasją do ruchu oraz systematycznej aktywności fizycznej.

Szachy

Zajęcia szachowe dla przedszkolaków to przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Dzieci w ramach prowadzonego programu poznają zasady obowiązujące przy ruchach figur. Zdobywają umiejętność współdziałania pojedynczych jednostek ze sobą oraz poznają wartość figur, dzięki czemu rozwijają myślenie abstrakcyjne.

Szermierka

Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym rozwijające skoczność, koordynację, szybkość jak również uczące takich cech jak waleczność, braterstwo oraz prawość. Podczas zajęć dzieci mogą nauczyć się podstaw szermierki, spróbować walki białą bronią jak również rozwijać swoją sprawność fizyczną poprzez dobrą zabawę. Zajęcia prowadzi Mistrzyni Polski w szermierce oraz trener KSZ Warszawianka Katarzyna Sadowy.

Taniec

Taniec w Przedszkolu to zajęcia taneczne z myślą o najmłodszych. W zależności od wieku
i umiejętności dzieci program treningów jest modyfikowany, więc przedszkolaki mogą zacząć swoją przygodę z tańcem bardzo wcześnie. Na zajęciach dzieci poznają elementy najróżniejszych tańców: hip-hop, balet, jazz, tańce towarzyskie, disco, salsa i inne. Dla najmłodszych uczestników również specjalnie ułożone gry i zabawy w oparciu o muzykę i taniec.

wiecej informacji http://ukszagle.pl/

Piłka nożna