Szanowni Państwo!

Mam zaszczyt i przyjemność przedstawić Państwu Przedszkole „STRUMIENIE”. Jest to miejsce naprawdę wyjątkowe, które tworzymy dzięki wspólnym staraniom rodziców i nauczycieli. Od początku istnienia przedszkola przyświeca nam jeden cel – wychować nasze dzieci tak, aby odważnie i z optymizmem mogły przekroczyć próg szkoły i aby jak najlepiej poradziły sobie na kolejnych etapach swojej edukacji.

W naszym przedszkolu może bawić się i uczyć nawet 375 dzieci na trzech poziomach wiekowych. Najmłodsze grupy to „Biedronki”, które od samego początku pracują nad tym aby dzielnie rozstawać się z rodzicami i jak najlepiej zaadaptować się do przedszkolnego rytmu dnia. „Wiewiórki” – 4-latki, mają już więcej przedszkolnego doświadczenia, są bardziej samodzielne i każdego dnia, poprzez szereg zwyczajnych życiowych czynności uczą się utrzymywania porządku w swoich rzeczach, systematyczności i dokładności w pracy, szacunku dla kolegów i nauczycielek. Dynamiczne i pewne siebie „Koniki” (5-latki), które - nie wiadomo kiedy – wyrosły nam z małych i trochę nieporadnych „Biedronek” są już właściwie gotowe, aby spod skrzydeł troskliwych wychowawczyń wyfrunąć w szeroki świat i dzielnie wkroczyć w świat wyzwań, jakie niesie ze sobą szkoła.

Katarzyna Makulec

Dyrektor Przedszkola „STRUMIENIE”