„Działalność edukacyjna nauczyciela nie jest owocem jego indywidualnego działania, lecz solidarnej i skoordynowanej współpracy w zespole.

Grupa nauczycieli pracujących z tą samą grupą uczniów tworzy zespół edukacyjny. Są to specjaliści sprawujący różne funkcje dydaktyczne lub wychowawcze, którzy w sposób skoordynowany działają na rzecz pełnego wychowania każdego ucznia (Model Edukacyjny).

Zadaniem zespołu jest zapewnienie spójności i ciągłości procesowi nauki i wychowania. Nauczyciele pracujący w ramach zespołu zobowiązani są do ścisłej współpracy ze sobą podczas ustalania zadań na każdy miesiąc, doboru materiałów, kart pracy do realizacji tematu. Dzielą się ze sobą pomysłami na prace plastyczne i wybierają te, które będą realizowane. Konsultują ze sobą metody nauczania, decydując się na te, które najbardziej pasują do naszego stylu pracy.

Spotkania zespołu są także miejscem konsultacji problemów wychowawczych zaistniałych w grupie, jak również dzielenia się sukcesami w pracy z dziećmi ze specyficznymi potrzebami, np.: wybitnie uzdolnionymi w danej dziedzinie. To miejsce, gdzie nauczyciele dzielą się ze sobą pracą – nie tylko doświadczeniem jako takim, lecz również konkretnymi zadaniami do wykonania.

Współpraca w ramach zespołu z innymi nauczycielami nie oznacza rezygnacji z własnego, osobistego stylu, a często stanowi wielką pomoc, w końcu jak mówi przysłowie co dwie głowy, to nie jedna.

W Przedszkolu „STRUMIENIE” nauczyciele współpracują w ramach zespołów na poziomach 3-, 4- i 5-latków, jak również w zespołach przedmiotowych – muzycznym i anglistyczny. Naszą pracę wychowawczą wspiera również zespół psychologiczno – pedagogiczny, w którego skład wchodzą specjaliści – psycholodzy, terapeuci oraz logopedzi.

DYREKTORKA

Katarzyna Makulec

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu. Od 10 lat z pasją oddaję się pracy w przedszkolu. Prowadzę wykłady i warsztaty dla nauczycieli rodziców z zakresu nowoczesnych technik nauczania oraz kształtowania charakteru i rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci. Prywatnie szczęśliwa żona i mama 6 letniego Kacperka. 

DYREKTORKA

Agnieszka Stefaniuk

Romanistka, absolwentka UMK w Toruniu. Od pierwszego roku istnienia związana ze Strumieniami. Na początku pracy jako nauczyciel języka francuskie, później wychowawca, tutor i koordynator współpracy z rodzicami w szkole dla dziewcząt. Prywatnie zaangażowana w rozwój kursów dla rodziców jako liderka Akademii Familijnej. Mężatka, mama szóstki dzieci. 

NAUCZYCIEL POZIOMU

Małgorzata Szcząchor

Tytuł magistra ekonomii oraz nauk społecznych uzyskany odpowiednio na uczelniach: Akademia Ekonomiczna w Krakowie, Uniwersytet Sztokholmski. Absolwentka Studium Psychologii i Pedagogiki, oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej i reedukacji. Prywatnie szczęśliwa żona, mama trójki dzieci, mocno zaangażowana w życie rodzinne. Lubi aktywnie spędzać czas ze swoimi najbliższymi: wędrując po górach, jeżdżąc na rowerze, korzystając z wybranych koncertów i spektakli operowych i baletowych. 

WYCHOWAWCA

Marta Pawłowska

Absolwentka pięcioletnich studiów magisterskich Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika terapeutyczna oraz studiów podyplomowych w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Prywatnie mama 2,5 Julitki. Moje zainteresowania to muzyka i motoryzacja. 

WYCHOWAWCA

Paulina Wypych

Kierunku studiów pedagogicznych nie wybrałam sama lecz wybrało za mnie życie. Zajmuję się wychowaniem moich dzieci. Jestem studentką kierunku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, oraz mamą Kubusia i Oliwki, które są dla mnie wielkim wsparciem wraz z mężem Pawłem. Po pracy lubię aktywny wypoczynek wraz z rodziną. 

WYCHOWAWCA

Grażyna Połomska

Jestem uosobieniem Teorii Piageta w XXI w., ponieważ tak jak słynny pedagog, łączę w jednej osobie dwie dziedziny wiedzy - Biologie i Pedagogikę, co bardzo pomaga mi w mojej pracy z dziećmi i rodzinami. Rodzina jest dla mnie wartością najwyższą. Wspólnie z mężem Tomkiem rozwijamy swoje zainteresowania. Staramy się prowadzić aktywny tryb życia, każdą wolną chwilę spędzamy poza miastem, podziwiając piękno przyrody, naszą pasją są długie górskie wycieczki. 

WYCHOWAWCA

Małgorzata Olszewska

Największą wartością dla mnie jest wiara i moja rodzina. Jej wsparcie pomogło mi wybrać kierunek studiów. Wychowując własne dzieci odkryłam, że moją pasją jest pedagogika. Dlatego ukończyłam studia na tym kierunku. Lubię aktywnie spędzać wolny czas, więc dużo spaceruję i tam gdzie mogę docieram rowerem. 

DIETETYK

Agnieszka Niemyjska

Ukończyłam studia wyższe na kierunku Technologia Żywności (dyplom z wyróżnieniem) na belgijskim Uniwersytecie w Gandawie. Ukończyłam również wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dietetyka jest moją pasją. Jestem miłośniczką zdrowej kuchni i smaków różnorakich. Niezwykłe ważne są dla mnie jakość żywności oraz pogodna atmosfera towarzysząca posiłkom w naszym przedszkolu. 

PSYCHOLOG

Klaudia Kowalska

Studia wyższe ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na wydziale psychologii. Dodatkowo jestem absolwentką studiów podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej z zakresu Wczesnej Interwencji i Wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Uczestniczyłam w licznych kursach, szkoleniach, stażach oraz w konferencjach. Od 2008 prowadzę pracownię psychoedukacyjno - terapeutyczną „ Za rękę” w ramach, której m. in. współpracuje z lokalnymi szkołami. Organizowałam szkolenia dla rad pedagogicznych, uczestniczyła w projekcie szkoleniowym dla nauczycieli „Profesjonalny nauczyciel„ oraz pracowałam jako wykładowca na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie – realizowałam kurs Edukacja spersonalizowana i zróżnicowana z kwalifikacjami nauczycielskimi. Zawodowo szczególnie interesuje się neuropsychologią i psychoedukacją rodziców. 

NAUCZYCIEL POZIOMU

Teresa Rojek

Studiuję na WSGE w Józefowie na wydziale Pedagogiki . Prywatnie mama 13 latki. Uwielbiam spacery i przejażdżki rowerowe wspólnie z rodziną. Moja pasja to ogród, tam pracuję i odpoczywam. Lubię dobrą muzykę .Czytać dobrą książkę . 

WYCHOWAWCA

Justyna Fularska

Posiadam wykształcenie pedagogiczne oraz specjalność w zakresie żywienia człowieka. Obecnie jestem słuchaczem studiów podyplomowych na Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie. Bardzo lubię pracę z dziećmi, daje mi ona dużo radości i satysfakcji. Prywatnie jestem mamą dwóch córek Hani i Basi. 

ANGLISTKA

Renata Bukowska

Z wykształcenia nauczycielka przedszkolna i wczesnoszkolna, z zamiłowania anglistka, pasjonatka rękodzieła i zajęć twórczych – nie tylko z dziećmi. W wolnych chwilach chętnie sięgam po igłę i nitkę by szyć misie MiśReni. Z natury pogodna i otwarta. Swoją przygodę ze STERNIKIEM zaczęłam dziewięć lat temu i podobnie jak na początku jestem zafascynowana miejscem i ludźmi z którymi pracuję. Praca z dziećmi codziennie na nowo jest dla mnie ogromnym odkryciem i motorem napędowym na każdy następny dzień. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Renatą Bukowską. Link: Twarze STRUMIENI - Renata Bukowska

WYCHOWAWCA

Daria Żaczek

Jestem absolwentką pedagogiki Uniwersytecie Warszawskim. Od 6 lat pracuję w Przedszkolu „Strumienie”. Wieloletnia praca w tej placówce utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest to moje powołanie. Jestem osobą żywiołową i ekspresyjną, co bardzo pomaga mi w pracy z dziećmi i Rodzinami. Moją życiową pasją jest czytanie książek i piesze wędrówki po górach. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Darią Żaczek. Link: Twarze STRUMIENI - Daria Żaczek

NAUCZYCIEL POZIOMU

Emilia Pawlak

Jestem studentką III roku Pedagogiki rewalidacyjnej i edukacji przedszkolnej. Pracę z dziećmi zaczęłam już ponad 3 lata temu w charakterze „niani” z powołania. Jestem osobą o pogodnym usposobieniu, zorganizowaną i komunikatywną. Od niedawna spełniam się również w roli żony. W wolnych chwilach relaksuje się przy muzyce Josha Grobana, chodzę do teatru lub fotografuję. 

WYCHOWAWCA

Magdalena Bąk

Mam wykształcenie wyższe, specjalizacja : Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. Pracuję już w przedszkolu piąty rok. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji oraz radości. Każdy dzień jest nowym wyzwaniem, a uśmiech dzieci każdego poranka dodaje optymizmu. Dzięki współpracy z koleżankami mogę uczyć się każdego dnia pokory i pracy w zespole. Jestem osobą energiczną i zawsze gotową do działania. Bardzo lubię być w śród ludzi oraz ruch i wszelkie formy aktywności sportowe, a najbardziej rower i wycieczki rowerowe.

NAUCZYCIEL POZIOMU

Agata Zaboklicka

W wyborze studiów pomogło mi życie. Wychowując moje własne dzieci: Zosię, Anielę, Michała i Mariankę. Chciałam bardziej zgłębić wiedzę pedagogiczną i wychowawczą. Moje doświadczenie z domu i ze studiów pomaga mi bardzo w pracy z dziećmi i z rodzinami. Czas wolny staram się spędzać aktywnie, bardzo lubię przejażdżki rowerowe, długie spacery i odkrywanie nowych ciekawych miejsc. 

 

© Stowarzyszenie Sternik 2017.   |   Polityka prywatności   |   Wdrożenie: Solmedia.pl