Z życia przedszkolaka:)

• 9 stycznia 2020

Po długiej przerwie świątecznej nadszedł czas powrotu do codziennych przedszkolnych zajęć. Wypoczęte Wiewiórki bardzo intensywnie ćwiczą teksty, piosenki i układy muzyczne do przedstawienia o Czerwonym Kapturku. Dzięki coraz lepszej frekwencji, oraz pierwszym elementom scenografii niemal wszystkie dzieci mają szansę odnaleźć się w roli aktorów.
W czasie zajęć dydaktycznych uczymy się m.in. paradygmatów MA, odczytując je na obrazkach i wykorzystując je w różnych grach i zabawach.
W piątek, poprzedzający 6 stycznia, Wiewiórki wykonały korony królewskie: wycinały, kleiły i ozdabiały błyszczącymi cekinami. Tej pracy towarzyszyły historyjki, filmy i pogadanki przybliżające postacie trzech Mędrców, których celem było bardziej świadome przeżywanie Święta Objawienia Pańskiego.