Klub sportowy

Zgodnie z powiedzeniem w zdrowym ciele zdrowy duch organizujemy zajęcia w ramach Przedszkolnego Klubu Sportowego. Nasze przedszkolaki nie tracą czasu i bardzo aktywnie spędzają popołudnia. Uczą się nowych umiejętności, spalają nadmiar energii na zajęciach i oczywiście doskonale się przy tym bawią.

Przedszkolny Klub Sportowy

Przedszkolny Klub Sportowy działa przy Przedszkolu „Strumienie” w Józefowie.

Uczestnictwo w zajęciach klubu to idealny sposób, aby maluszki pracowały nad aspektami motorycznymi, poprawiły sprawność fizyczną oraz zintegrowały się z rówieśnikami poprzez wspólną zabawę na treningach. Zajęcia prowadzone są w sposób przystępny dla dzieci, aby forma była atrakcyjna, łatwo przyswajalna i przynosiła efekty.

Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach baletu, tańca ludowego, dance mix 4 kids, flamenco, szermierki, gimnastyki korekcyjnej, szachów oraz piłki nożnej.

Za profesjonalne, atrakcyjne oraz bezpieczne przeprowadzenie zajęć odpowiada wykwalifikowana oraz sprawdzona kadra trenerów.

ZAPISY: http://ukszagle.pl/zapisy/

Zajęcia w ofercie Przedszkolnego Klubu Sportowego:

TANIEC LUDOWY – zajęcia te opierają się na tańcu ludowym i zabawach muzyczno-tanecznych. Taniec ludowy to coraz bardziej powszechna forma tańca dla dzieci, ponieważ kroki taneczne można dostosować do wieku małych tancerzy, a zabawa jaka temu towarzyszy jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Taniec ludowy rozwija nie tylko poczucie rytmu i inne zdolności muzyczne i taneczne dzieci, ale także jest świetną okazją do zapoznania się z bogactwem i pięknem polskiej kultury ludowej. Efekty nauki tańca będą prezentowane w postaci układów tanecznych.

BALET – są to zajęcia z podstaw tańca klasycznego (potocznie nazywanego baletem). Dzieci poprzez ćwiczenia, układy baletowe oraz różnego rodzaju zabawy muzyczne uczą się gracji, gibkości, precyzji, dyscypliny i koordynacji ruchowej oraz rozwijają się ruchowo, a także muzycznie. Dziewczynki zakładają na zajęcia kostiumy baletowe i spódniczki, oraz rajstopki i baletki. Piękny strój oraz nauka zwiewnych i delikatnych kroków baletowych pomaga im przenieść się w bajkowy świat i poczuć jak małe księżniczki. Efekty nauki baletu będą prezentowane w postaci układów baletowych.

FLAMENCO – jako klejnot kultury hiszpańskiej przybliży dzieciom kulturę tego kraju, pozwoli poznać słówka w tym języku, a także poprzez swoją harmonijność ochroni kręgosłup i wspomoże koordynację.
Zajęcia poprowadzi Pani Julia Kłosińska, która pracuje już z dziećmi w Szkole Strumienie oraz w innych szkołach podstawowych od pięciu lat.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA – zajęcia obejmują kształtowanie nawyku prawidłowej postawy, eliminowanie czynników, które mogą pogłębiać i utrwalać istniejące zaburzenia, rozciąganie mięśni nadmiernie napiętych i przykurczonych, poprawianie zaburzeń rozwoju motorycznego, uaktywnianie układów i narządów ruchu, krążeniowego i oddechowego, podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej i wydolności organizmu.

PIŁKA NOŻNA – pierwsze kroki na zajęciach piłkarskich to oswajanie przedszkolaków z piłką. Chłopcy kształtują sprawność ogólną, a także poznają fundamentalne zasady piłki nożnej. Trenerzy wykorzystując narrację bajkową oraz różne zabawy z piłką. W ten sposób pragną zarazić chłopców pasją do ruchu oraz systematycznej aktywności fizycznej.

SZACHY – zajęcia szachowe dla przedszkolaków to przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Dzieci w ramach prowadzonego programu poznają zasady obowiązujące przy ruchach figur. Zdobywają umiejętność współdziałania pojedynczych jednostek ze sobą oraz poznają wartość figur, dzięki czemu rozwijają myślenie abstrakcyjne.

SZERMIERKA – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym rozwijające skoczność, koordynację, szybkość jak również uczące takich cech jak waleczność, braterstwo oraz prawość. Podczas zajęć dzieci mogą nauczyć się podstaw szermierki, spróbować walki białą bronią jak również rozwijać swoją sprawność fizyczną poprzez dobrą zabawę. Zajęcia prowadzi Mistrzyni Polski w szermierce oraz trener KSZ Warszawianka Katarzyna Sadowy.

DANCE MIC 4 KIDS – to zajęcia taneczne z myślą o najmłodszych. W zależności od wieku i umiejętności dzieci program treningów jest modyfikowany, więc przedszkolaki mogą zacząć swoją przygodę z tańcem bardzo wcześnie. Na zajęciach dzieci poznają elementy najróżniejszych tańców: hip-hop, balet, jazz, tańce towarzyskie, disco, salsa i inne. Dla najmłodszych uczestników również specjalnie ułożone gry i zabawy w oparciu o muzykę i taniec.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ: http://ukszagle.pl/przedszkole-strumienie-harmonogram/

Więcej informacji: