<

Kodowanie na dywanie.

Kodowanie na dywanie.
  • Autor: Przedszkole
  • 6 listopada 2018
  • brak komentarzy

Kodowanie na dywanie

„Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właściwie oznacza?

Programowanie staje się dziś ważnym kierunkiem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia, aby jednak uczniowie z powodzeniem kodowali, pewne umiejętności analizowania, wnioskowania, planowania możemy zaszczepić u dzieci jeszcze na etapie przedszkola i to już od 3-latków.

Praktycznie

Do przeprowadzenia zajęć wcale nie potrzebujemy sprzętu komputerowego, ponieważ do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie dostępnych, na przykład maty, kubki, specjalne plakietki symboli, układanki czy klocki.

Kodowanie w przedszkolu może być też zintegrowane z różnymi dziedzinami wiedzy, np. przy nauce matematyki, rozwijania języka ojczystego, plastyki, przyrody.

Co rozwija u naszych przedszkolaków?

Dla dzieci to cenna lekcja analizowania różnych wariantów wydarzeń, wysnuwania wniosków i planowania działań, rozumienia poleceń. Umiejętność myślenia to cecha, której znaczenie z całą pewnością się nie zdezaktualizuje. W ramach zajęć dzieci będą doświadczać kreatywnych zadań na specjalnych matach, dywanie, będą działać, główkować i świetnie się bawić.

Udział w projekcie UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ!

W tym roku nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie, w ramach którego będziemy realizować inspirujące zadania i pomysły na zajęcia z dziećmi. Szczegóły i relacje z zajęć już wkrótce w tygodnikach i na fanpage’u przedszkola.

 

Education