https://www.facebook.com/tr?id=1545922729097689&ev=PageView &noscript=1"/>

Dlaczego warto zacząć od przedszkola STRUMIENIE?

TUTORING RODZINNY

Każda rodzina ma swojego tutora, z którym ustala plan
edukacyjno - wychowawczy dla dziecka.

Codzienny kontakt z wychowawczynią, która przekazuje
istotne informacje o dziecku
 Trzy razy w roku wspólne spotkania tutora z mamą i tatą

DORASTANIE DO TORNISTRA

Rozpoznanie możliwości dzieci, temperamentu, indywidualnych potrzeb oraz sfer, które wymagają wsparcia.
 Bezpieczne środowisko
 Adaptacja do przedszkola
 Grupy dzieci z tego samego rocznika
 Motywowanie pozytywne
 Rozwijanie samodzielności i kształtowanie dobrych nawyków
 Przygotowanie do szkoły we współpracy na nauczycielkami szkoły Strumienie  i nauczycielami szkoły Żagle
 Program edukacyjny oparty o najbardziej sprawdzone metody pracy z dziećmi:
 Dobrego Startu
 Kodowanie na dywanie
 Dziecięca  Matematyka
 Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania Jagody Cieszyńskiej
 Metoda projektów

Zapisz się na Dzień Otwarty

Przedszkole STRUMIENIE powstało w 2004 roku z inicjatywy rodziców i nauczycieli, którzy pragnęli aby każde dziecko miało szansę osiągnąć maksimum swoich możliwości.

Nasze przedszkole to pierwszy etap wychowania i edukacji, w którym dzieci „dorastają do tornistra”. Wielkim atutem jest możliwość kontynuowania nauki w naszych szkołach wśród kolegów i koleżanek z przedszkola oraz w oparciu o te same założenia programu wychowawczego dostosowanego do wieku dzieci. Zapewniamy naszym przedszkolakom warunki do całościowego rozwoju poprzez wysoki poziom edukacyjny oraz pracę nad kształtowaniem charakteru.

Wiek przedszkolny to okres najbardziej dynamicznego i najważniejszego czasu w rozwoju dziecka. W tym czasie dziecko potrzebuje mamy i taty, grupy rówieśników oraz dobrego środowiska by mogło rozwijać cały swój potencjał w spójnym środowisku wychowawczym, opartym na zaufaniu i wzajemnej pomocy.

PRZYJAZNE ŚRODOWISKO DLA DZIECKA

‣ Spotkania dla rodzin
‣ Pikniki naukowe
‣ Warsztaty
‣ Przedstawienia teatralne

ROZWÓJ PRZEZ RUCH

Ruch jako niezbędny element rozwoju umysłowego i emocjonalnego dziecka
‣ Codziennie zabawy na świeżym powietrzu
‣ Codziennie zajęcia ruchowe z wychowawcą
‣ Psychomotoryka – RUCH PEŁEŃ ZNACZEŃ (2 x w tygodniu)
‣ Muzyka z rytmiką (3 x w tygodniu)
‣ Przedszkolny Klub Sportowy (2 sale psychomotoryczne)
‣ Leśny teren do spacerów i zabaw + 3 duże place zabaw

INNOWACJE

Magiczny Dywan
 Program Rozwoju Kreatywności
 Projekt „Poczytaj mi Tato”
 English is Fun
 Ogródki warzywne
 Psychomotoryka

Opinie rodziców

„Naszą przygodę z przedszkolem Strumienie zaczęliśmy 7 lat temu, posyłając do placówki pierwszego syna. W czerwcu kolejne nasze dziecko ukończy przedszkole, a we wrześniu córka rozpocznie edukację w grupie biedronek. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca dla naszych dzieci. Profesjonalna, przyjazna kadra nauczycielska, która każdego dnia otacza nasze dzieci miłością i szacunkiem. Dzięki edukacji spersonalizowanej wiem, że moje dziecko traktowane jest z dbałością o jego potrzeby. Strumienie jest miejsce, gdzie każdego dnia Panie dbają o rozwój intelektualny, fizyczny i duchowy. Dodatkowym atutem przedszkola jest tutoring rodzinny, dzięki któremu czujemy się zaopiekowani i możemy liczyć na wsparcie w wychowaniu naszych dzieci”.

Agnieszka mama
- Ignacego 10l
- Oli 6l
- Poli 3l
- Antosi 3 miesiące

„Przedszkole Strumienie Stowarzyszenia Sternik to drugi dom naszych dzieci. We wrześniu 2022 r., nasze czwarte dziecko dołączy do grupy Biedronek (trzylatków). Jako rodzice, którzy szukają najlepszego miejsca sprzyjającego rozwojowi naszego dziecka, w pełni świadomie wybieramy przedszkole Strumienie. To dzięki licznym projektom, pomysłom wychowawczyń oraz jasno określonym zasadom, nasze dzieci codziennie z radością na twarzach idą do przedszkola. Jest to bowiem miejsce, gdzie jest czas na zabawę swobodną, w grupach, indywidualnie. Jest także czas na śpiewanie i naukę języka angielskiego. Nie ukrywamy także, że ogromną wartością jest dla nas sposób, w jakim przedszkole pomaga nam wychowywać dzieci w cnotach i nawykach, które zdecydowanie ułatwiają funkcjonowanie całej rodzinie. Jako rodzice my także uczymy się i czerpiemy z przedszkola dużo inspiracji. Ogromnie pozytywnie oceniamy fakt, w jaki placówka angażuje rodziców w życie codzienne przedszkola. Dzięki temu wszyscy możemy zawiązać przyjaźnie na całe życie, a przy okazji mieć trochę zabawy (np. podczas prób teatru rodziców).”

Zosia mama
- Hani lat 10
- Maksa lat 9
- Benia lat 6
- Józia lat 2,5

"Od początku naszego kontaktu z przedszkolem (5lat temu) do obecnej chwili jesteśmy bardzo zadowoleni z Przedszkola „Strumienie”- piszę Przedszkola, ale mam na myśli uśmiechniętych ludzi, nie tylko Panie Dyrektor i pracowników, ale również rodziców. Jest to miejsce, w którym człowiek czuje się dobrze, radośnie oraz bezpiecznie. Oczywiście atutami jest język angielski, akcje: „One day in London”, warsztaty śniadaniowe, prezentacje, olimpiady sportowe, ale największe dobro przedszkola to troska o dziecko, o Jego wychowanie, o Jego rodzinę- w czym bardzo pomaga system tutorski (czyli indywidualne spotkania rodziców z opiekunem, na których dostaje się konkretną pomoc i rady), akcje typu „poczytaj mi Tato”, kiedy nie wiadomo, kto jest bardziej szczęśliwy, czy dziecko, czy Tata. Naprawdę doświadczamy w Strumieniach na co dzień wiele dobra i piękna."

Mama:
Anastazji 7lat,