<

Nagrody STERNIKA ROKU 2018 rozdane !!!

Nagrody STERNIKA ROKU 2018 rozdane !!!
 • Autor: Przedszkole
 • 12 marca 2019
 • brak komentarzy

Nagrody STERNIKA ROKU 2018 rozdane !!!

Podczas Dobroczynnego Balu STERNIKA już po raz drugi w naszej historii przyznano nagrody STERNIKA ROKU.

STERNIK ROKU to nagroda przyznawana za wyznaczanie trendów oraz godne naśladowania działania związane z wychowaniem i edukacją młodzieży.

Stowarzyszenie chce w ten sposób promować działania wspierające edukację i wychowanie młodego pokolenia wierząc, że ich wysoki poziom stanowi o przyszłości Polski.

Bal Sternika został zorganizowany 2-go  marca 2019 roku, w hotelu Marriott. Przyznając nagrody Stowarzyszenie chce wyróżniać firmy, instytucje, stowarzyszenia, fundacje bądź osoby, które wykazują zaangażowanie, wyznaczają pozytywne trendy i podejmują godne naśladowania działania związane z wychowaniem i edukacją młodzieży.

 

Nagrody STERNIKA ROKU 2018 zostały przyznane w czterech kategoriach:

 • STERNIK Edukacji,
 • STERNIK Wychowania,
 • STERNIK Rozwoju,
 • Grand Sternik.

 

W kategorii STERNIK EDUKACJI, za działania na rzecz edukacji szkolnej, nagrodę otrzymał Instytut Pamięci Narodowej.

Instytut poprzez swoją działalność edukacyjną w nowoczesny sposób popularyzuje historię Polski, przyczyniając się do umacniania tożsamości narodowej i patriotyzmu.

 

Za działania wychowawcze nagrodą STERNIK WYCHOWANIA wyróżniony został Program Archipelag Skarbów realizowany przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej.

Jest to program profilaktyki zintegrowanej wspierający młodzież w wieku 14-16 lat na drodze ku trwałej miłości, szczęśliwej rodzinie i realizacji marzeń.

 

 

Laureatem w kategorii STERNIK ROZWOJU, przyznawanej „mecenasom” dobrych inicjatyw, została firma TDJ Sp. z o.o.

Rodzinna firma TDJ z siedzibą w Katowicach prowadzi Fundację, której misją jest wspieranie dzieci, młodzieży i rodzin w rozwijaniu kompetencji i odkrywaniu pasji, aby mogli świadomie i odpowiedzialnie budować swoją przyszłość, służąc innym.

Nagrodę specjalną, GRAND STERNIK, za całokształt dokonań, a w szczególności działania mające na celu wspieranie rozwoju rodziny otrzymała Akademia Familijna.

Akademia poprzez organizowane kursy pomaga rodzinom na terenie całej Polski w wychowywaniu dzieci oraz umacnianiu więzi między małżonkami.

Oprócz promowania dobrych wzorców w edukacji i wychowaniu ideą Balu była również zbiórka funduszy na rzecz dzieci z rodzin, które nie są w stanie płacić pełnych opłat za naukę lub zajęcia dodatkowe.

W placówkach Stowarzyszenie 260 dzieci korzysta ze zniżek nadzwyczajnych.

Uczniowskie Kluby Sportowe działające przy szkołach STRUMIENIE I ŻAGLE Stowarzyszenia STERNIK skupiają dzieci i młodzież na wszystkich etapach nauki od przedszkola do liceum.

Kluby Sportowe to :

 • 35 sekcji sportowych
 • 46 pracowników
 • 920 dzieci
 • 3 420 godzin treningów w ciągu roku
 • niezliczona ilość potu, radości po zwycięstwie i smutku po porażce, które kształtują charakter młodych Polaków.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspieranie naszej inicjatywy!!!

Dzięki wszystkim tym, którzy działają na rzecz NASZYCH PLACÓWEK I KLUBÓW wciąż się rozwijamy i z zaangażowaniem podchodzimy do realizacji naszej misji kształtowania charakteru młodego pokolenia.

Education