Otwieramy Przedszkole i Żłobek – 7 maja

• 6 maja 2020

Od 7 maja 2020 roku otwieramy Przedszkole STRUMIENIE oraz Żłobek STRUMYK.

Warunkiem podstawowym przyjęcia dziecka do przedszkola każdego dnia jest sprawdzony stan jego zdrowia.

Prosimy o mierzenie temperatury przed przyjściem do placówki.

W budynku Przedszkola przy wejściu każdorazowo dziecko będzie miało mierzoną temperaturę, a rodzic raz w tygodniu będzie zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia dziecka oraz rodziny.

Przedszkole i żłobek będzie otwarte w godzinach  7.30 – 16.30.

Wejście do budynku Przedszkola będzie możliwe tylko po zadzwonieniu domofonem.

Wprowadziliśmy zgodnie z wytycznymi GIS następujące obostrzenia sanitarne związane z przyprowadzaniem, odbiorem i pobytem dzieci w Żłobku i Przedszkolu:

1. Grupa żłobkowa będzie przebywała w sali przy jadalni 4/5 latków. Dzieci nie będą miały kontaktu z przedszkolakami, jak również  z pozostałymi pracownikami.
  2. Dzieci przedszkolne będą przebywały w dwóch oddzielnych salach w strefie 3 latków i korzystały tylko  z tej strefy.
  3.  Pracownicy kuchni nie będą mieli kontaktu z dziećmi.
  4.  Przed  każdorazowym wejściem do przedszkola będzie mierzona temperatura dzieciom i rodzicom oraz konieczna jest dezynfekcja rąk.
  5. Po wejściu do holu prosimy z zachowaniem dystansu skorzystać z szatni i odprowadzić dziecko pod strefę, tam nauczycielka odbierze dziecko do grupy.
  6.  Odbiór dzieci z przedszkola prosimy zgłosić poprzez domofon, nauczycielka przyprowadzi dziecko do holu.
  7. Prosimy o przyniesienie nowych kapci oraz ubrań na zmianę, a zabranie starych rzeczy zebranych w workach przy szatni.
  8. Wytyczne GIS zakazują przynoszenia z domu zabawek i innych przedmiotów, które dzieci będą używały w przedszkolu.
  9. Wszystkie pomieszczenia i urządzenia na placu zabaw będą raz dziennie dezynfekowane, prosimy zatem o nie korzystanie z pomieszczeń przedszkolnych i urządzeń na placu zabaw po odebraniu dziecka ze żłobka i przedszkola.
  10. Przypominamy również  o obowiązku noszenia maseczek.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt.

Sekretariat Przedszkola – tel. 505 727 753, przedszkole.strumienie@sternik.edu.pl

Pielęgniarka – tel. 506 576 906, barbara.malinowska@sternik.edu.pl

Sekretariat Przedszkola działa już stacjonarnie.