Posiłki

ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA – posiłki, dieta, gotuj z nami

Zdrowy rozwój dzieci w naszej placówce jest traktowany priorytetowo. W tym celu opracowujemy smaczne, zdrowe i zróżnicowane posiłki, dopasowane do upodobań dzieci. Wierzymy że poprzez wspólne przygotowywanie posiłków i obcowanie z jedzeniem jesteśmy w stanie przekonać naszych przedszkolaków do zdrowego jedzenia i zaszczepić w nich zamiłowanie do naturalnej żywności.

W menu łączymy produkty z różnych grup w ilościach zgodnych z normami określonymi w całodziennych racjach pokarmowych. Posiłki są odpowiednio dobrane do danej pory roku.

W przedszkolu zapewniamy dzieciom dzienne wyżywienie składające się z trzech posiłków:

drugie śniadanie

W skład drugiego śniadania wchodzą produkty białkowe tj. ser, jaja i wędlina, pieczywo mieszane, masło (ewentualnie dobra margaryna) oraz warzywa. Dwa razy w tygodniu podajemy płatki owsiane, jęczmienne, kukurydziane, ryż lub Müsli na mleku lub wodzie (diety bezmleczne).

obiad

W porze obiadowej dzieci otrzymują drugie danie, natomiast na podwieczorek zupę i deser. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że dzięki przerwie pomiędzy posiłkami dzieci z apetytem spożywają cały obiad.

podwieczorek

Podwieczorek to doskonała okazja, by zaserwować owoce, które mają naturalną słodycz. Do przygotowania deserów wykorzystujemy również m.in. ryż, kaszę mannę, kaszę jaglaną, domowy budyń i kisiel oraz ciasta własnego wyrobu.

GOTUJ Z NAMI

Cyklicznie organizujemy kulinarne warsztaty, które wspaniale sprawdzają się w promocji warzyw, owoców oraz  produktów pełnoziarnistych.

DIETY ŻYWIENIOWE

Oprócz żywienia racjonalnego, dostosowanego do potrzeb poszczególnych grup wiekowych, oferujemy żywienie typowo dietetyczne ze szczególnym uwzględnieniem diet: bezmlecznej, bezjajecznej, mieszanej (bezmleczno – bezjajecznej), a także niektórych diet eliminacyjnych. Dzieci pozostające na długotrwałej diecie z przyczyn zdrowotnych, lub na dietach alternatywnych (np. wegetariańskiej), otrzymują w przedszkolu  posiłki i napoje zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego lub rodziców po konsultacji z lekarzem.

Od roku szkolnego 2016/17 przystąpiliśmy do programu MENU BEZ GLUTENU. Wszystko po to, by nasi podopieczni mogli jeść smacznie, zdrowo oraz bezglutenowo, a ich rodzice mieli gwarancję, że posiłki przygotowywane w naszej kuchni są bezpieczne i zgodne z zasadami diety bezglutenowej.

Przedszkolaki korzystają z dwóch jadalni. Jadalnia I jest przeznaczona wyłącznie dla 3-latków, natomiast z jadalni II korzystają na zmianę 4-latki i 5-latki.

Godziny wydawania posiłków
grupy śniadanie obiad podwieczorek miejsce
3 latki 9.00-9.30 12.00-12.30 14.20-14.40 jadalnia I
4 latki 9.00-9.30 12.00-12.30 14.00-14.20 jadalnia II