21 lutego 2022

Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy mają dzieci w wieku 1-5 lat.!

05 marca godz. 10.00-13.00

kurs płatny 80 zł od rodziny.

zapisy: Kurs od pełzania do czytania – Konferencje w józefów, 05.03.2022 – Evenea.pl

Dla rodziców zapisanych do 2 marca bon rabatowy w wysokości 50 %. Cena 40 zł dla rodziny.

Przedszkole Strumienie, Józefów ul. 3 Maja 129

Każde działanie rodzica ma wartość wychowawczą, każdy ruch Twojego dziecka ma znaczenie.

 

Wydarzenie to będzie składało się z dwóch części. W pierwszej specjaliści opowiedzą, co jest ważne w rozwoju małego dziecka, jakich dobrych nawyków powinno się nauczyć. W drugiej rodzice trójki dzieci w wieku 7-mcy – 5 lat podzielą się swoim doświadczeniem:

  • „Dobre nawyki małego dziecka”

Jakie nawyki są dla mojego dziecka dobre? Czy rzeczywiście ruch ma znaczenie w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym dzieci? Co zrrobić, żeby dzieci poprawnie mówiły i chciały uczyć się czytać? Jak dieta jest dobra dla mojego dziecka?

Na te pytania opowiedzą trzy specjalistki:

Klaudia Kowalska – od ponad 10 lat psycholog w „Przedszkolu Strumienie”, pedagog specjalny oraz terapeuta Psychomotoryki Procus Bloc. Od wielu lat pracuje z przedszkolakami, dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzicami. Zajmuję się psychoedukacją i terapią.

Magdalena Szewczyk logopeda, specjalista Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania, prywatnie żona i mama 5 dzieci. Lubi czytać książki, grać w scrabble i projektować wnętrza.

Agnieszka Niemyjska, zajmuje się wparciem w zakresie żywienia dzieci w placówkach Stowarzyszenia Sternik od 2011 r. Jest absolwentką Wydziału Food Science and Technology na Uniwersytecie w Gandawie w Belgii oraz Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dietetyczka z pasją oraz miłośniczka zdrowej kuchni. Niezwykłe ważne są dla niej jakość żywności oraz pogodna atmosfera towarzysząca posiłkom.

  • „Dobre nawyki Nieperfekcyjnej Rodziny”

Samodzielny i uporządkowany przedszkolak. Czytasz to i myślisz: N-i-e-m-o-ż-l-iw-e. A jednak! ? Poznacie nasze błędy i zmagania, ale przede wszystkim dowiecie się o praktycznych rozwiązaniach, które działają! Opowiemy na konkretnych przykładach m.in. jak nauczyć dziecko sprzątania zabawek, czy bycia samodzielnym w codzienności. Zdradzimy Wam nasze sposoby na poranną i wieczorną rutynę dnia. A wszystko przedstawione w taki sposób, by nie zwariować ?

Monika i Łukasz Trojanowscy – rodzice trojga dzieci w wieku od 7 miesięcy do 5 lat. Autorzy bloga Nieperfekcyjna Rodzina, współtwórcy kursu dla rodziców LepszyRodzic.pl. Goście programów rodzinnych w telewizji, radiu i internecie.