Teatr Biedronka powstał w listopadzie 2012 roku, jako inicjatywa rodziców grupy ówczesnych 3-latków, którzy chcieli przygotować bajkowy spektakl teatralny z okazji św. Mikołaja dla swoich dzieci. Teatr przygotował takie bajki jak: Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Brzydkie Kaczątko, Królewna Śnieżka, Smok Wawelski, Dzieci Pana Majstra, Sierotka Marysia, przedstawienie dla dorosłych „Listy" oraz widowisko z okazji obchodów 1050-lecia Chrztu Polski „Gaude, Patria Polonia". W spektaklach grają głównie rodzice, ale towarzyszą im dzieci i młodzież, jako tancerze, mali aktorzy, instrumentaliści. Obecnie mamy 200 aktorów, którzy dzielą się swoim talentem i pasją przedstawiając cyklicznie spektakle o ogromnym kunszcie artystycznym.

Stroje do większości spektakli przygotowywane są własnoręcznie, podobnie scenografia i rekwizyty.
Sztukom towarzyszy śpiew aktorów, gra na żywo na instrumentach muzycznych, taniec.
Bilety/cegiełki przeznaczamy na wyposażenie szkoły, kaplicy, cele charytatywne.